Erinevad magneesiumivormid – milline on Sulle parim?

Enne läheb  Jumala päike  looja, kui ma magneesiumi imetegude ülesloetlemisega lõpule jõuan:) Niisiis ei kuluta ma selle vaimustava mineraali iseloomustamiseks praegu pikalt aega. Antud postitus keskendub hoopis erinevate magneesiumivormide  kirjeldamisele. Just nii, sest igal neist on erinev imendumisvõimekus, omad boonused ja eripärad.

Mg glütsinaat:  kõrge biosaadavusega hästi imenduv magneesiumivorm. Ei tekita kõhulahtisust, reguleerib närvivahendusainete (neurotransmitterite) retseptoreid. Rahustava toimega, aitab parandada und ja leevendada ärevust ning depressiooni, tasakaalustada meeleolu. Hea valik premenstruaalse sündroomi puhul.  Aitab organismist leebelt keleerida elavhõbedat. Sobiv vorm pikaajaliseks tarbimiseks. Mg diglütsinaadi koos C- ja B6-vitamiiniga leiab siit.

Mg tsitraat – kõrge biosaadavusega vorm. Stimuleerib soolestiku tööd, parim valik kõhukinnisuse puhul. Seoses lahtistavate omadustega sobib hästi ka parasiidiravi toetuseks.

Mg malaat – kõrge biosaadavusega vorm. Hea valik  fibromüalgia ja  kroonilise väsimuse sündroomi puhul ning lihasjäikuse leevendamiseks.  Õunhappel on oluline roll ATP sünteesis ja energiatootmises, seega hea valik kurnatuse ja madala energiataseme puhul.

Mg kloriid – kõrge biosaadavusega vorm. Hea valik kõhukinnisuse ja refluksi puhul.  Sobiv allergiate, histamiini tasakaalutuse,  nuumrakkude aktivatsioonisündroomi (MCAS) korral. Toetab  detoksimehhanisme ja neerusid, hoogustab ainevahetust.

Mg tauraat –  hea biosaadavusega vorm. Toetab tõhusalt kilpnääret, hea valik südame ja veresoonkonna probleemide korral, kõrge vererõhu ja südame rütmihäire (arütmia) puhul. Aitab tasakaalustada veresuhkru taset. Suurepärane vorm valusate lihaste ja lihaskrampide puhul. Ei oma lahtistavat efekti, ei tekita kõhulahtisust. Kvaliteetse Mg tauraadi lisandi leiab siit.

Mg treonaat  – hea biosaadavusega vorm. Suurepärane  valik närvisüsteemi ja ajufunktsioonide toetamiseks. Leevendab depressiooni, toetab kognitiivset võimekust, aitab parandada mälu. Hea valik migreenide korral.

Mg sulfaat (aka mõrusool, Epsomi sool) – madala biosaadavusega vorm. Hea valik detoksi, taastumise ja lõõgastuse  toetuseks,  leevendab lihasvalu. Epsomi soola vannid sobivad hästi kõrge kusihappe taseme (k.a. podagra) korral.  NB! Epsomi sool ei sobi väävli talumatuse puhul.

Mg karbonaat – madala biosaadavusega vorm. Seoses antatsiidsete omadustega on see magneesiumivorm hea valik neile, kes kannatavad refluksi ja  seedehäirete all.

NB! Ebasoovitavad vormid: Mg oksiid, Mg glutamaat, Mg aspartaat. Uuringute kohaselt imendub Mg oksiidist vaid ca 4% (!). Mg glutamaadil ja Mg aspartaadil on aga potentsiaal ebasoodsate olude korral närvivahendusainete tasakaalutust tekitada.

Toitumistarkuse e-pood pakub suurepärast valikut neile, kel soov mitmeid eelnimetatud kõrge biosaadavusega magneesiumivorme kombineerida. Tootega saab lähemalt tutvuda siin.

P.S. Vaieldamatult on kõige olulisemal kohal tervislik toit. Kõik lisandid tulevad sellele vaid lisaks:)