Libe jalakas – tõhus abi sooleprobleemide ja refluksi korral

libe

Stressirikas elu ja tänapäeva mugavad toiduvalikud soodustavad sooleprobleemide ja refluksi tekkimist. Kui olete tulutult tarvitanud erinevaid happealandajaid ja retseptiravimeid ning mõistnud, et nendest pole pikas perspektiivis jätkusuutlikku abi, siis on viimane aeg vaadata üle oma toiduvalikud, stressijuhtimise meetodid ning pöörduda keha toetavate looduslike preparaatide poole. Üks eriti kiiduväärne, kuid Eestis vähetuntud loodusravim on libe jalakas.

Libe jalakas  (lad. k. Ulmus fulva, Ulmus rubra) aitab efektiivselt toetada kogu sooletrakti  limaskesta paranemist.  Preparaat stimuleerib soolerakkude  närvilõpmeid ja tekitab mao- ning  soolerakke kaitsva tervisliku lima. Samuti sisaldab see palju antioksüdante, vähendades seeläbi põletikku ning puhastades käärsoolt. Libejalaka pulbrist valmistatud teed võib tarvitada ka lihtsalt käärsoole puhastuseks paari-kolme nädalase kuurina. Preparaat  stimuleerib soole epiteeli kasvufaktorit, mis toetab  uute kudede tootmist ning kiirendab seega paranemisprotsesse.

Libe jalakas on suurepärane ka  näiteks kõhukinnisuse/-lahtisuse puhul, kuna  stabiliseerib soolesisu vastavalt vajadusele. Mao- ja soolehaavandite ning refluksi korral katab see sooleseina tervendava limaga, vähendab tundlikkust ja valusid ning võimaldab kudedel paraneda. Libe jalakat on nimetatud ka  looduslikuks mesalasiiniks  – ravimiks, mida kasutatakse  raskete soolehaiguste (e.g. haavandiline koliit ja Crohni tõbi) ravimiseks.

libe1

Libejalaka tee aitab vähendada keemia- ja kiiritusraviga kaasnevat  limaskestade ärritust nii suus kui sooletraktis. See on kuulsa vähivastase Essiaci tee üks olulistest komponentidest.

Libe jalakas on võrratu hingamisteede haiguste korral (köha, kurguvalu) ja ka sel puhul on eriti tõhus just pulbrivormist keedetud tee ja mitte kapsel – teed tehes tekib  kliisterjas segu, mis juba alates suust limaskestad kenasti katab ja ärritust vähendab. Nt.  köha korral võiks seda korraga pisut rohkem valmis keeta ja juua vastavalt vajadusele kurguärrituse leevendamiseks.

Tee valmistamine: Valage ca 1 tl libejalakapulbrile 2 klaasi kuuma vett ja laske 3-5 minutit tõmmata – segu pakseneb pisut. Laske teel jahtuda, tarvitage vastavalt vajadusele, pool klaasi korraga. Teel on neutraalne puukoore maitse.  Kui tee konsistents tundub vastuvõetamatult kliisterjas,  võib teed veega lahjendada või läbi sõela kurnata.

Mao-, söögitoru-  ja sooleprobleemide puhul võib teed tarvitada  just söögikordade eel.  Refluksiga kaasnevate magamisaegsete probleemide leevendamiseks sobib teed kasutada ka vastu ööd.  Köha ja kurguvalu ning kõhuprobleemide korral vastavalt vajadusele. Ootuspäraselt on klientide tagasiside  antud preparaadile olnud väga hea.

NB! Orgaanilist kõrge kvaliteediga libejalaka pulbrit saate tellida kirjutades Liis@toitumistarkus.ee. Kaalukaup, 50g/14.-

Happealandajate tarvitamisega kaasnevatest pikaajalistest probleemidest võib rohkem lugeda siit artiklist.