Vaginaalne mikrobioom – oluline kaitsebarjäär, mis hoiab haigused eemal

Vaginaalse mikrobioomi häirumine ei too naise jaoks kaasa ainult ebamugavustunnet ja kõrgenenud põletikuriski, vaid mõjutab otseselt ka tema fertiilsust, hormonaalset tasakaalu tervikuna, kasvajatesse haigestumise riski ning tema partnerit.

Samas on uuringutes selgunud, et ca 80%-l juhtudest ei anna mikrofloora hälbimine endast otseste sümptomitena märku. Niisiis võib põletike vältimine ja/või rasestumine luhtuda ka pelgalt sellepärast, et vaginaalse floora tähtsat rolli selles protsessis ei osata kahtlustadagi.

NB! Kõik on kõigega seotud! Uuringud on näidanud, et naise vaginaalse mikrofloora hälbimine tõstab tema meespartneri eesnäärmepõletikku haigestumise riski. Ja vastupidi: mehe häirunud mikrofloora, ureaplasma või mükoplasma infektsioon võib ära nullida tema naispartneri katsed põletikke vältida ja/või rasestuda.

Tänaseks on hästi teada, et vaginaalse mikrofloora tasakaalutus mängib olulist rolli nii endometrioosi kui teiste levinud hormonaalsete vaevuste välja kujunemisel. Samuti seostatakse vaginaalse düsbioosi seisundit kõrgenenud riskiga haigestuda emakakaela- ja munasarjavähki.

Toitumistarkuse e-poes on nüüd saadaval spetsiifiliste tüvedega toode vaginaalse mikrofloora optimeerimiseks. Uuringutes on selgunud, et tootes leiduvad bakteriaalsed tüved on endiselt mõjusad isegi 7 kuud peale toote tarbimist. Probiootilise lisandi leiab siit.