Refluksiravimid võivad tõsta dementsuse riski

Hiljuti teadusajakirjas Neurology avaldatud vaatlusuuringus leiti, et inimestel, kes kasutavad maohappe tootmist pärssivaid ravimeid (PPI) a la omeprasool üle nelja aasta järjest on 33 protsenti suurem dementsuse risk.

Võimalikud põhjused on häiritud B12-vitamiini imendumine ja muutused soolestiku mikrobioomis.

Antud uuring ei ole esimene, mis kirjeldab prootonpumba inhibiitoritega seotud kognitiivseid riske. Väikeses 2019. aasta avaldatud uuringus leiti samuti, et regulaarse PPI tarbimise korral suureneb dementsuse risk 44 protsenti.

Varasemalt on kõrvetiste ja refluksi raviks võetavaid prootonpumba inhibiitoreid seostatud suurema osteoporoosi, neerupuudulikkuse, peensoole bakteriaalse ülekasvu, kōrgvererōhu, insuldi ja varajase surma riskiga.

Prootonpumba inhibiitorid (PPI) on üks enim kasutatavaid ravimirühmi maailmas.

Refluksil ja seedevaevustel on pōhjused, need ei vallandu lihtsalt iseenesest. Plinkiva ohutule kinnikatmine ei ole jätkusuutlik lahendus.

Kuniks pōhjus leitud, saab raviprotokolli kaasata ka erinevaid looduslikke lahendusi, mida on enam kui rohkelt:) alustades kōige primaarsemaga nagu kvaliteetne magneesium ja ja libe jalakas

Orgaanilise libejalaka pulbri soovist saad mulle kirjutada: Liis@toitumistarkus.ee

Lisalugemist: https://www.toitumistarkus.ee/refluksi-ja-korvetiste-valtimiseks-kasutatavad-happealandajad-voivad-tekitada-narvikahjustusi-arritunud-soole-sundroomi-ja-osteoporoosi/