Orgaaniline Tseiloni kaneel – võimas abiline südamehaiguste ja veresuhkru korratuste puhul

ingver kaneel

Enamus haiguseid saavad alguse  kehasse pugenud tasakaalutusest ning kiireim võimalus  tervist taastada on luua kehale parimad võimalused  balansi taassaavutamiseks.  Kõige tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt  saab seda teha just  sobivate looduslike lahenduste abiga, sest vastupidiselt sünteetilistele ravimitele  toimivad need  kehaga  leebes sünergias  ja on kõrvaltoimeteta.

Suurepäraseid võimalusi  keha rõõmustamiseks pakuvad orgaanilised ürdid ja vürtsid,  mille võimsat potentsiaali siin maailmanurgas sageli alles tutvustama peab.  Seekord peatun  pisut pikemalt kaneeli tervendavatel omadustel.

Traditsioonilises Hiina meditsiinis vaadeldakse kaneeli  kui  kuumust genereerivat ainet,  mis aitab stimuleerida yangi  ehk tuld meie kehas.  Seega saab kaneeli  edukalt kasutada just nende konditsioonide puhul, mis tulenevad sisemuses lõõtsuvast liigsest külmast (yin).  Ka Ayurveda  ravitsejad soovitavad kaneeli nii põletike, igemehaiguste, potentsihäirete kui sooleprobleemide puhul.

kaneelirullid

Kaneeli on hea kasutada näiteks koos meega, mis on Hiina meditsiini filosoofia järgi n.ö. neutraalne aine, mis aitab saavutada yin ja yangi vahelist  balanssi. Mee ja kaneeli kooslus aitab kaasa kaltsifitseerunud lubjastusetega hädas olevaid arterite puhastamisele, langetab  vererõhku ning  on ka tõhus  artriidisümptomite leevendaja.

Kaneeli ja mett on mugav kasutada rutiinselt ja pikka aega igahommikuse toniseeriva  joogina, klaasis soojas vees lahustatult. Jook stimuleerib  ainevahetust ja  seedetrakti tööd,  hoiab ära puhitisi ja gaase ning annab nii mentaalset kui füüsilist energiat. Rääkimata sellest, et keha kõrge põletikuvalmiduse langetamise najal sulab kiiremini  ka ülekaal.

Kaneel sisaldab lisaks põletikuvastastele ühenditele ka ohtralt kroomi, seetõttu on  see sobilik  vürts veresuhkru tasakaalustamiseks. Tseiloni kaneelist võib teha mõnusa  tee, kuhu on lisatud ka ingverit või kasutada seda  koos kookosrasvaga  vaimustavalt rikkalikus hommikukohvis.

kaneel eri

Kaneeliravi  puhul tuleb silmas pidada, et kasutataks just orgaanilist Tseiloni kaneeli ja mitte tavapoodides müügil olevat Cassia kaneeli, millel on kõrge kumariinide sisaldus. Kumariinid on fütokemikaalid, mis on suures koguses tarvitatuna maksatoksilise toimega. Tseiloni kaneel seevastu kumariine ei sisalda ning  on ka maitseomadustelt tunduvalt hõrgum ja õrnem.

NB! Soovi korral saab orgaanilist Tseiloni kaneeli osta meie e-poest.