Neile, kes hädas veresuhkru tasakaalutuse ja kehakaalu tõusuga:
kas teadsite, et kui pasta või kartul ära keeta, seejärel maha jahutada ning hiljem (nt. 4-6 tunni pärast või järgmisel päeval) uuesti üles soojendada, siis on toidus tekkinud resistentne tärklis, mille mõju veresuhkrule on tunduvalt väiksem kui värskelt keedetud pastal/kartulil?
Resistentne tärklis toidab tõhusalt ka häid soolebaktereid.
Pisut rohkem etteplaneerimist ja võimlemist:) sellise valmistusviisiga ehk on, aga kokkuvõttes võidavad kõik: nii meie ise kui soolebakterid, kes panustavad muu hulgas tõhusalt meie immuunregulatsiooni koordineerimisse ja oluliste biomolekulide/toitainete tootmisse.
Selgituseks: tärklise seedumiseks tuleb seda kuumutada, nii lähevad tärklise ahelad üksteisest lahku, seovad vett ja inimese ensüümid pääsevad tärklist lagundama. Toiduainete jahtudes või pikalt seistes taastub tärklise algne struktuur ja tärklis muutub jälle seedumatuks.
NB! Loomulikult tuleb siinkohal meenutada, et süsivesikutega ülepingutamine ei tule kaalunumbrile kasuks nii ehk naa ja pastatoodete puhul tuleks eelistada kiudainerikast täisterapastat.