7 tõhusat moodust halva hingeõhu kaotamiseks

Closeup portrait, young man, disgust on face, pinches his nose, something stinks very bad smell, situation, pointing at you, isolated white background. Negative emotion facial expression feeling

Halb hingeõhk on äärmiselt ebameeldiv! Paljud haaravad niisuguses olukorras nätsu või mündimaitselise dražee järele, kuna see võimaldab vähemalt hetkeks probleemi varjata. Kahjuks ei kaota komm ega näts aga halva hingeõhu põhjust, mis võib olla seotud nii tervisehäirete, toiduvalikute kui halbade harjumustega.

Siin on 7 looduslikku võimalust ravida halba hingeõhku õigete toiduvalikute abil.

1. Joo rohkem vett

Dehüdratsioon on üks halva hingeõhu kõige tavalisematest põhjustest. Vähene joomine põhjustab halbade bakterite pidutsemise suus ja sellest tulenevalt ka ebameeldivat hingeõhku. Tillukesed mikroobid toituvad suhu jäänud toiduosakestest, vabastades halvalõhnalisi jääkprodukte, mis panevad hingeõhu lehkama. Süljel on võimas antibakteriaalne toime – süljes olevad ensüümid võivad rajalt maha võtta nii mõnegi karmi pisiku.  Ühtlasi aitavad ensüümid stimuleerida halbu baktereid neutraliseerivate antikehade tootmist. Sülje vähesuses ja suukuivus (kserostoomia) seevastu  ainult halvendavad probleemi.

2. Lisa menüüsse tsinki

Halitoosi ehk halva hingeõhu levinud põhjuseks on tsingi puudus. Tsingil on antimikroobne toime ning see aitab kaasa patogeensete bakterite kahjutuks tegemisele. Kasuta hea imendumisega toidulisandit või söö rohkelt tsinki sisaldavaid toite nagu kõrvitsaseemned, kakao, kaunviljad, mereannid etc. Tsingi puudus on seotud viletsa paranemise, madala immuunsuse ja põletikega. Halitoosi korral on tsingi toidulisandi kasutamine igati õigustatud.

ürdid

3. Kasuta igapäevaselt ravim- ja maitsetaimi

Kuna halb hingeõhk võib olla seotud ka toksiliste metallide, pärmseene ülekasvu ja teiste toksiinide kuhjumisega organismis, siis on oluline probleemile seepidiselt läheneda. Üks võimalus on juua nõgeseteed, see puhastab verd, toetab seeläbi maksa- ja neerufunktsioone ja stimuleerib lümfisüsteemi – kõik see aitab halitoosi kõrvaldada.

Nõgese kõrval võib kasutada ka lutserni idusid, peterselli, piparmünti, tilli, apteegitilli, salveid, lagritsajuurt, võilille, punast päevakübarat, metsikut jamsi, mürri, sidrunit ja klorellat (ainurakset vetikat, millel on planeedi kõrgeim klorofülli sisaldus).

halb h 1

4. Võta piimhappebaktereid

Halva hingeõhu põhjustajaks on sageli ka vilets soolefloora. Kui seedesüsteem on antibiootikumidest, ainevahetusjääkidest ja viletsatest toiduvalikutest tekkinud patogeensete bakteritüvede poolt üleujutatud, võib probleem kergesti väljenduda ka ebameeldiva suulõhnana.

Kui kannatad aeglase seedimise, kõhukinnisuse, soolehaiguste käes on suur tõenäosus ka halva hingeõhu tekkimiseks. Need konditsioonid tekitavad üleliigseid gaase, millest palju väljub ka suu kaudu. Siinkohal võib aidata piimhappebakterite lisamine menüüsse – teeseene joogi,  kvaliteetse (suhkruta) jogurti, Tiibeti piimaseene keefiri ja hapukapsa söömine. Teelusikatäis orgaanilist õunaäädikat koos klaasitäie veega pisut enne sööki aitab seedimist parandada. Uuringute kohaselt aitab piimhappebakter nimega Lactobacillus salivarius otseselt suusolevate halbade bakteritega võidelda ja vähendada või kaotada lenduvaid väävliühendeid, mis halba hingeõhku tekitavad. Seega, probiootikumide ostmisel pöörake tähelepanu, et antud bakter segus olemas oleks!

5. Kaasa menüüsse rohkem toortoitu

Söö rohkem krõmpsuvaid ja kiudainerikkaid puu- ja juurvilju: porgandeid, sellerit ja õunu, eelistatavalt orgaanilisi. Need aitavad eemaldada kattu, mis võib samuti antud kaebusi põhjustada, lisades samal ajal kehasse immuunsust parandavaid toitaineid. Lisaks aitab toortoit kaasa rohke bakteritsiidse sülje tekkimisele.

ilus pilt köögiviljad

6. Kurista kurku soolveega ja tee oilpullingut ehk loksuta suus õli

Soolveega kuristamine aitab eemaldada baktereid kurgust ja igemetelt. Soolvee tegemiseks on soovitatav kasutada Himaalaja soolakristalle. Igahommikuseks 15-20 minutiliseks  õliloksutamise protseduuriks kasuta kindlasti orgaanilist kookosrasva, sel on lisaks antibakteriaalsele mõjule ka seenhaiguste  ja viiruste vastane toime. Ära unusta, et õli EI TOHI mingil tingimusel alla neelata!

7. Toeta maksa detoksiradu ja kaalu sooltepuhastuse tegemist

Tõeliselt halva hingeõhu korral võib kahtlustada kehas kõrgenenud toksilisuse taset. Võiksid kaaluda käärsoole puhastuskuuri (üks paljudest efektiivsetest võimalustest on ka libejalaka tee) tegemist ja seejärel kindlasti ka maksadetoksi kuuri.

NB! Hoiduge tarvitamast antibakteraalset suuvett, kuna sellega võib kaasneda südameinfarkti kõrgem risk. Uuringutes on selgunud, et antibakteriaalne aine kloorheksidiin tapab halbade bakterite kõrval ka head, mille abil toodetakse veresooni lõõgastavaid ühendeid. Muutunud tasakaal toob immuunsuse madaldumise kõrval kaasa veresoonte jäigastumise ja vererõhu tõusu.

Lisa kommentaar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.