Väekas viirusetõrje puhtast loodusest

haige kraad

Jahedamaks muutunud  ilmad ja pead tõstvad viirused sunnivad mõtlema, kuidas rõõsalt ja rõõmsalt kevadeni  vastu pidada.  Kas lasta end innustada kaunitel reklaamsiltidel, mis  lubavad apteegist tervist osta? Või pöörata pilk  hoopis taime- ja loodusravi suunas nagu meie esivanemad?  Mis oleks, kui püüaks seekord kehaga koostööd teha ja organismi  isetervenemisele kaasa aidata?

Viirushaigustest rääkides tuleb meenutada, et antibiootikumidel pole viiruste üle mingit võimu. Enamus nohudest, köhadest, kurgu-, kõrva-  ning põskkkoopapõletikest   on aga justnimelt viiruste tekitatud.  Antibiootikumravi tagajärjel  kannavad ränki kaotusi meie  sooletrakti  kasulikud mikroorganismid, just neil aga lasub lõviosa  organismi  immuunsuse kujundamisest. Mitte ilmaasjata ei öelda: „See, kes võtab ravimit, peab paranema kahest asjast – ravimi kõrvaltoimetest ja haigusest endast!“  Uuringud kinnitavad, et nt. kõrvapõletiku puhul tõstab antibiootikumravi haiguse kordumise tõenäosuse mitmekordseks. AB Ravi kõrvaltoimena suureneb tunduvalt astmasse ja allergiasse haigestumise risk.

Niisiis, mida teha, kui ennetustegevus on hiljaks jäänud ja suurenenud stressi tingimustes on end naha vahele pressinud viirus?

Alustuseks tuletagem meelde, et haigestumisega   signaliseerib keha meile väsimusest ning kalendermärkmiku jätkuv täitmine palavikualandajate toel on  kohatu.   Varem või hiljem peame oma võla keha ees nii ehk naa  tasuma. Seega  austagem tema soove kohe ning andkem  talle pisut rahu ja vaikust.

mesi uus

Seejärel võiks  uudishimuliku pilgu pöörata köögikappi.  Esimesena  vaatab sealt loomulikult vastu mesi.  Kes meist ei teaks mee tervendavatest omadustest, kuid paljud meist seda ravipotentsiaali tõsiselt võtavad?  Kas teadsite, et mees olevate immuunaktivaatorite vastu on jõuetud nii viirused kui ka antibiootikumidele resistentsed bakteritüved (muu hulgas ka haiglanakkust põhjustav metitsilliinresistentne Staphylococcus  aureus (MRSA).   Lisage meele astelpaju marju ja saate alistamatu tervisekombo!

Mee kõrval hakkab meile kindlasti silma ka  ingverijuurikas. Tagasihoidlikust välimusest  hoolimata on tegu võimsa tervise-ergutiga. Vähe sellest, et ingver saab mängeldes  hakkama  iivelduse, puhituse ja kõhuhädadega,  tal on  lisaks ka  põletikku langetav mõju. Kas teadsite, et ingverimähis on kiireim esmaabi lümfiprobleemide puhul ja aitab imeliselt ka bursiidi korral?  Ingveriga saab tekitada nii sees-kui välispidist kuumatunnet ja just seda ongi vaja, kui sisemuses on niiskus lõõtsuma löönud.  Soe ingveri-sidrunitee meega on klassika, millest ükski innukas  iseravitseja mööda ei  saa.

Ka ingveri jumekam sugulane kurkum on võimas põletiku leevendaja, kui seda rasvas kuumutada ja musta pipraga kombineerida. Kuldse kurkumi ja  kookospiima jook tõstab toonust  ja on supermaitsev.  Retsepti võib   siinkohal igaks juhuks  üle korrata: kahele  tassile kuumale kookospiima-vee segule lisatakse 1 tl kurkumit,  1 teelusikas kaneeli ja tibake mett.

kuldne piim salliga

Idamaistesse vürtsidesse tuleks eestlastel üldse suurema vaimustusega suhtuda. Sageli jäävad need kauged külalised siin külmas maailmanurgas piisava tähelepanuta.  Ka kaneel pole vaid  riisipudru ja õunakoogi kaunistaja. Tegu on ravimtoiduga, mis toimib hästi nii liigesevaevuste, akne kui vähi puhul. Märksõnaks ikka põletikulangetus, mis ka viiruste korral taustapildiga hästi sobib. Tavalise poes müüdava Hiina ehk Cassia kaneeli asemel eelistage kindlasti Tseiloni kaneeli, mis ei sisalda maksafunktsioonile mitte-kõige-paremini-mõjuvaid kumariine.

Kui nina nohisema hakkab, tuleb kiiremas korras välja otsida sinepipulber ja suurem kauss –  sinepil on võime genereerida kuumust. Jalgade soojendamise ning keha  refleksoloogiliste punktide mõjutamise  läbi kandub soojalaine kenasti  ka pähe.

Kui sinepist väheks jääb,  on aeg käiku lasta plaan B:  pipraplaastrid.  Kas kleepida need ümber nina…? Pigem mitte!:) Pipraplaastritest tuleb lõigata hoopis kitsad, sentimeetrilaiused ribad ja asetada need mõlema suure varba juurele,  just  sinna, kus jalg varbaks üle läheb. Jalgadel  on hulgaliselt tõhusatoimelisi, nina ja põskkoobaste piirkonda reflekteerivaid   punkte. Pipraplaastri kuumutava toime abil saab  otseselt  mõjutada ka nohu kulgu.

Käheda kurgu ravimeid on igal loodusravitsejal kümneid.  Võib juua põdrasambla teed nagu Kingpool omal ajal, pihustada kurku imelist taruvaiku, peitsida astelpajuõliga või kuristada õunaäädika,  joodi-  ja soodaveega. Miks mitte laiendada  horisonte ja teha omale seekord soolasalli?   Sool on tuntud valuvaigisti ja põletikualandaja, mis kudedest liigse turse eemaldab. Kuna  ümber kaela keeratud soolaheeringa raviga kaasneb teatud esteetiline „konks“, siis jätame kala suuremeelselt eelmisse sajandisse.  Võtame kasutusele hoopis kuumas soolvees niisutatud riide, mille tilkumise kaitseks  teise riidetüki ja kilega katame.  Kõige peale seome pehme salli, et võimalikult palju soojust tekitada. Sellise soolasalliga uinudes võib kindel olla, et peale hommikust  kuuma jooki on kurguvalust järel ainult  hägune mälestus…

nuluõli1

Kui köha võimust võtab, võib rinnale, seljale  ja varvaste vahele määrida  turvaliselt lõhnavat nuluõli.  Eeterlik teraapia  tekitab unise  heaolutunde  ja vereringesse imenduvad ained vedeldavad kiirelt viskoosseks muutunud eritisi. Paukuv köha rahuneb ning terve järgmise päeva saadab Teid tunne, nagu oleksite kauge Siberi laantes jalutanud. Seda maagilist lõhna juba naljalt ei unusta!

Kui tunnete, et ka sellest jääb väheks, on aeg sukelduda looduslike antibiootikumide ülitõhusasse maailma. Otsige kapist üles kvaliteetne ja kontsentreeritud puneõli ning tarbige seda mitu korda päevas, 3-4 tilka nt. oliivõlisse või vette segatult. Pune on võimas nii bakterite, viiruste kui seente ja parasiitide vastu ning loob organismis tervenemiseks eriliselt  soodsa keskkonna.

Kõige lihtsam moodus öise köha vältimiseks on  õhtusöök söömata jätta – täis magu tekitab rohkelt köhaärritust. Haiguse ajal võiks üldse süüa vähe ja kergemat toitu –  tervenemisele keskendumine nõuab rohkelt energiat. Jooma peaks seevastu  palju ja sagedasti,  et keha puhastumisprotsesse toetada.  Magusaid mahlu ja piima haiguse ajal tarbida ei soovita, sest suhkrute lagundamine on tõve perioodil raskendatud. Viirustel on võime kahjustada kaksiksuhkruid lagundavaid ensüüme, samuti on suhkrul juba iseenesest immuunpingestaja kuulsus.  Haiguse ajal ei saa piima ja piimatooteid soovitada  ka seoses raskesti seeduva valguga,   mis annaks  lima tekitamisse oma täiendava panuse.

Kõikide eelloetletud  pisiasjade  pärast ei tuleks meil aga üldse muretseda, kui oskaksime tööde ja tegemiste kõrval väärtustada  ka puhkamist. Mis oleks kui hakkaksime oma tervisesse panustama juba ennetavalt, kasvõi  sügisel, jõhvikatekorjamise aegu?

jõhvikas

Mis oleks kui korjaksime siis suure ämbritäie jõhvikaid ja  valmistaksime neist virilate ilmade saabudes tervisliku segu, lisades  marjadele  sibulat, küüslauku, paari sidruni sisu ja lemmikmesiniku eriti hõrku mett, kõike just maitse järgi.  Blenderdaksime kõik kokku võimsalt lõhnavaks supermoosiks ning hakkaksime segu juba oktoobri alguses ühe lusikatäie haaval sööma. Teeks seda  juba aegsasti ja ennetavalt,  ja mitte tagant järele, viirustest räsituna…