
“Mida te kogu aeg puhastate ja toetate oma organismi? Organism saab ise suurepäraselt detokseerimisega hakkama, selleks on meil erinevad väljutusorganid!
Aastal 2005 avaldas Environmental Working Group koos Commonweali uurijatega analüüsi,millest selgust, et tollal sündinud laste nabanööri veres leidus sadu erinevaid toksilisi ühendeid.
Kokku avastati 287 kemikaali olemasolu:
- 180 neist kantserogeensed nii inimestele kui loomadele
- 217 mürgised kesknärvisüsteemile
- 208 leitud toksilist ühendit on põhjustanud loomkatsetes sünnidefekte ja arenguhäireid.
Uuringutulemused olid seda šokeerivamad, et otsiti vaid laiemalt kasutatavaid kemikaale. Oleks analüüsimeetodid võimaldanud, oleks tuvastatud tunduvalt rohkem aineid, arvasid uurijad.
Toksiline laviin, millega oma elu lävel seisev, esimesi hingetõmbeid tegev inimlaps tänapäeval kokku puutub, on hoomamatult suur.
Ja need numbrid pärinevad aastast 2005, i.e. 20 aastat tagasi.
Nii et jah, siiski, olen kindel, et peame iseennast ja oma lähedasi iga päev, iga hetk, teadlike valikutega toetama. Seda enam, et neurodegeneratiivsetesse ja degeneratiivsetesse haigustesse (s.h. vähki) haigestumine on kõigi aegade suurim.
On rohkelt lihtsad, kõigile tuntud superaineid, mida saame oma toidulauale meelitada, et kaitsta oma rakke toksiliste solvangute ja oksüdatiivse stressi vastu.
Olen paljudest neist aastaid kirjutanud ka oma blogis: www.toitumistarkus.ee.
Kuna kordamine on tarkuse ema:), siis räägime antud teemal kindlasti ka naise tervisele pühendatud loengutes. Olgu öeldud, et just naised on paljudele toksilistele ühenditele seoses oma hormonaalsüsteemiga tunduvalt haavatavamad kui mehed.
Loengu tutvustuse leiab siit.
Oled lahkelt teretulnud!