Söö end seksikaks ehk suguiha tõstjad meie toidulaual

Kõrge eluenergia tase ja seksuaalne võimekus on olnud inimkonna jaoks läbi aegade oluline kvaliteedimärk, mille tagamiseks on kasutatud kõikvõimalikke rituaale ja abivahendeid. Muude meetmete seas on on hästi teada ka mitmete toitude ja taimede libiidot tõstev efekt. Küllap on nii mõnedki meist kuulnud Eesti vanarahva tarkust, mis soovitab meestel potentsi tõstmiseks sibulat ja kala süüa.

Toidulaual olevad afrodisiaakumid toimivadki tõepoolest tõhusalt, kuna ergutavad meeli ja maitse- ning lõhnaretseptoreid. Kuid sellega nende positiivne mõju ei piirdu, antud toidud varustavad organismi ka hormonaalsüsteemile oluliste toitainetega, laiendavad veresooni, parandavad vereringet ning suurendavad seeläbi ka seksuaalset erutust. Samas pole libiidot õhutava toidu boonused broneeritud vaid seksuaalsele heaolule, need toidud on kasulikud kogu organismile.

Niisiis, kel soov oma seksuaaltervist toetada, saab lisada menüüsse rohkelt toite allolevast nimekirjast. Pole võimatu, et leiate endale nende hulgast ka mõned uued lemmikud.

Kaneel

Kaneel kuulub imeliste libiidot õhutavate vürtside hulka, mis soodustavad verevarustust närvilõpmetes ja suguelundite piirkonnas. Ühtlasi aitab kaneeli tarbimine tasakaalustada veresuhkrut, mis on äärmiselt tähtis hea energiataseme tagamiseks. Kaneeli ostes on soovitav langetada valik just orgaanilise Tseiloni kaneeli kasuks. Hiina ehk kassia kaneel sisaldab kumariine, mis võivad rohkel tarbimisel mõjuda maksale toksiliselt.

Austrid

Kes meist poleks kuulnud austrite afrodisiaaksest mõjust! Tsingirohkete austrite libiidot tõstev efekt ei põhine aga ainult müütidel, tsingi näol on tegu meeste reproduktiiv- ja seksuaaltervise võtmemineraaliga. Lisaks sisaldavad austrid ainet nimega d-asparagiinhape, millel on hea mõju testosteroonile ja seksuaalse iha võimendumisele.

Kinoa

Lõuna-Ameerikast pärit kinoa ehk Tšiili hanemalts on ideaalne valik seksuaalse vastupidavuse suurendamiseks. See teravili on haruldane taimse valgu ja kiudaine allikas, mis aitab tagada ühtlase veresuhkrutaseme ja kauakestva energia. Ühtlasi aitavad kiudaine- ja valgurikkad toidud kaasa söögiisu pärssimisele ja kaalu langetamisele.

Rukola

Rukola libiidot tõstev efekt on teada juba sajandeid. See mõru järelmaitsega tumeroheline lehtvili sisaldab rohkelt mikroelemente ja antioksüdante, mis aitavad pärssida keskkonnast pärit saasteaineid, mis hormonaalsele tasakaalule negatiivselt mõjuma kipuvad.

Avokaado

Taimseks võiks nimetatud avokaado on võimas afrodisiaakum, mis toetab hormonaalset tasakaalu ning aitab toime tulla erektsioonihäiretega. Avokaado sisaldab rohkelt viljakuse jaoks olulisi rasvlahustuvaid toitaineid (m.h. E-ja K-vitamiini, beetakaroteeni ja  luteiini) ja hormonaalsüsteemile vajalikku B6-vitamiini.

Granaatõunad

Granaatõunade ergavpunase värvusega seemed viivad mõtted küllusele ja viljakusele. Need mahlased puuviljad sisaldavad teiste antioksüdantide kõrval ka rohkelt C- ja E-vitamiini, mis aitavad alandada stressihormoonide taset ning rahustada ülekoormatud neerupealiseid. Kortisoolirütmi korrastamine aitab omakorda kaasa  testosteroonitaseme tõusule.

Pähklid

Maapähklid, pistaatsiapähklid ja Kreeka pähklid on head magneesiumi ja aminohappe  l-arginiini allikad. Eelnimetatud toitained aitavad lõõgastada veresooni, parandada erektsiooni kvaliteeti, tõsta energiataset ning vastupidavust.

Punane vein

Punast veini peetakse juba aastasadu põhjendatult afrodisiaakumiks. Uuringutes on selgunud, et mõõdukas punase veini tarbimine tõstab testosteroonitaset ning on seotud parema seksuaalse jõudlusega, seda nii meeste kui naiste puhul.

NB! Märksõnaks mõõdukus! Liigne joomine ei pruugi soovitud mõju avaldada.

Arbuus

Looduslikuks Viagraks nimetatud arbuus sisaldab olulist aminohapet nimega tsitrulliin, mis muudetakse organismis  l-arginiiniks. Aminohape l-arginiin on vajalik veresoonti lõõgastava ja verevoolu suurendava lämmastikoksiidi tootmiseks. Suguelundite hea verevarustus on tugeva erektsiooni saavutamise eelduseks.

NB! On ainult loomulik, et libiido ja seksuaalne vastupidavus  varieeruvad erinevatel eluperioodidel. Seksuaalse toonuse langusele võivad valede toiduvalikute kõrval kaasa aidata ka istuv eluviis, krooniliselt kõrge stressitase, peapeale pööratud ööpäevarütm, erinevad haiguslikud seisundid, k.a. depressioon, samuti paljud ravimid.

Artikkel on avaldatud Telegramis 15.08.2022