Mis on see ühine tegur, mis seob depressiooni ja ärevushäireid, hormonaalseid probleeme ning vähki? Lisaks võib loetellu kaasata ka tähelepanu- ja hüperaktiivsushäire, agressiivse käitumise, migreenihood ning vastupandamatud söömasööstud.
Vastuseks on, et kõik eelnimetatu on seotud veresuhkru tasakaalutusega, süstikuna üles-alla tuhiseva liigkõrge ja liigmadala veresuhkru tasemega (hüper- ja hüpoglükeemiaga).
On tõsi, et veresuhkru temaatikat peetakse ikka ja alati vaid diabeediga seotuks, samas kui tegelikult on tegu hoopis laiemalt levinud probleemiga, mis toidab muuhulgas ka meeleolukõikumisi, väsimust ja energiapuudust. Pole olemas ühtki ülekaalu juhtumit, mille taga ei hiiliks kikivarvul veresuhkru tasakaalutus, seda isegi juhul, kui diabeedi diagnoosi pole. Ka tänapäeval nii sagedaseks muutunud viljastumisprobleemid on sageli tingitud veresuhkru äkkhüpetest, mis puhuvad omakorda tugevalt tuult hormonaalsete korratuste purjedesse. Säästetud pole ka mehed, kelle testosteroon veresuhkru tasakaalutuse tingimustes kehale mittekasutatavasse vormi pakitakse, samas kui kõhupiirkond järjest ümaramaks paisub.
- a Harvard Medical School poolt tehtud uurimuses leiti, et naistel, kes sõid teismelistena valdavalt kõrge glükeemilise indeksiga toite, oli hiljem suurem tõenäosus haigestuda rinnavähki. Niisiis saame me kõik säästa kehalisest viletsusest nii iseennast kui oma lapsi, kui õpime tegema valikuid, mis meie organismile rohkem meeltmööda oleksid.
Kui antud teema huvi pakub, siis oled teretulnud juba sel laupäeval Tallinnas aset leidvale seminarile, kus räägime toidust, millega kehas tasakaalu taastada. Samuti tuleb juttu teadusuuringutes tunnustust leidnud üllatavalt käepärastest looduslisanditest, mis toimivad ravimitega samaväärselt või veelgi paremini. Oled oodatud! Rohkem infot piletite kohta leiab siit.