Õpituba on enamat kui kokakursus
Lisaks teadmistele KUIDAS mingit toitu valmistada, selgitame siin ka MILLEKS see toit kasulik on. Õpituba ühendab meeldiva kasulikuga, sest see on optimaalne kombinatsioon teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste omandamisest ning toredast meelelahutusest.
Mida õpitoas tehakse? Õpitoas saavad osalejad veenduda, et tervislik toit on maitsev ja valmib kiirelt. Seal on võimalik tutvuda vähemtuntud tervislike toiduainetega (kinoa, chia seemned, gluteenivabad jahud jpt), tervislikku toiduvalmistamist abistava köögitehnikaga (näit. toidukuivati, spiraal-lõikur, külmpress-tehnoloogiaga mahlapress), omandada praktilisi oskusi ja kasulikke toiduvalmistamise nippe. Kõik osalejad saavad koju kaasa korrektsed kirjalikud materjalid, milles peale teooria kokkuvõtte sisalduvad ka kõigi tehtud-proovitud toitude retseptid.
Kuidas õpituba praktiliselt toimub? Õpitoad kestavad üldreeglina 1,5…2 tundi. Õpitoa läbiviimises osalevad tavaliselt 2 juhendajat, üks peamiselt lektori, teine toiduvalmistaja rollis. Optimaalne osalejate arv on 8…12 inimest.
Planeeritud õpitoad leiad Toitumistarkuse ürituste kalendrist. Seal on lisaks põhjalikule kirjeldusele näha ka õpitoa toimumiskoht, algusaeg. ja muu oluline teave. Kui teema tundub huvitav ja aeg sobiv, saad endale koha broneerida.
Kuid see pole veel kõik. Peale planeeritud õpitubade on meie “tooteportfellis” rida muidki põnevaid õpitube (vt allpool). Kui Sind huvitavat õpituba pole lähemal ajal kalendris näha, anna meile oma soovist teada. Piisava arvu huviliste kogunemisel võtame selle plaani ja saadame Sulle aegsasti kutse.
SOOVITUS: Õpitoad sobivad suurepäraselt ka kasulikuks meelelahutuseks ja meeldivaks vahelduseks erinevate ürituste raames. Sel juhul siis Sulle sobival ajal ja kohas. Tekkis idee? Kirjuta meile sellest info@toitumistarkus.ee.
Roheline smuuti on tõeline tervise ja elujõu allikas. Kogenud smuutimeistri käes valmib see vaid loetud minutitega. Olgu kohe öeldud, et need rohelise smuutid, millest siin juttu on, ei pea alati olema värvilt rohelised. Küll aga sisaldavad need alati mitmesuguseid värskeid taimseid komponente.
Õpitoas osalejad saavad vajalikud teadmised, oskused ja retseptid oma igapäevamenüü rikastamiseks roheliste smuutidega. Lisaks sellele inspiratsioone ja innustust, et hommepäev uue, tervisliku harjumuse juurutamisega pihta hakata.
Toitumisteadlased manitsevad, et iga päev peaks sööma 5 erinevat sorti köögivilju, soovitavalt pool sellest toorelt. Paraku tarvitab suur osa eestimaalastest köögivilju ilmselgelt liiga vähe. Mida siis teha? Tuleb õppida tervislikke köögiviljatoite valmistama! Näiteks maitsvaid ja toitvaid salateid.
Õpitoas veendud, et salatitegu ei ole keeruline ega võta palju aega. Ühistöös komponeerime 5 salatit koos erinevat tüüpi kastmetega. Nende hulgas ka selliseid, mis sobivad iseseisvaks toidukorraks. Kindlasti võtame ette klassikalise Caesari salati. Juttu tuleb mõistagi hoopis enamast – tegelikult kõigest, mis osalejaid huvitab ja on seotud salatitega või tervisliku toiduga laiemalt.
Õpitoast saad lisaks omandatud kasulikele teadmistele ja praktilistele oskustele ka tubli salatikõhutäie ning retseptivihiku. Boonusteks on võimas inspiratsioonilaeng ning enesega rahulolu, et õhtupoolik sai veedetud meeldivalt ja kasulikult.
Toortoit äratab Eestimaal tugevaid tundeid – üha rohkem on nii tuliseid pooldajaid kui tõrksaid skeptikuid. Milles on toortoidu võlu? Kuidas see maitseb? Kuidas see tervisele mõjub?
Mitmekäiguline pidusöök valmib mängleva kergusega. Selgeks saab nii KUIDAS kui ka MILLEKS. Õhtu möödub soojas ja sõbralikus kooskokkamise õhkkonnas.Garanteerime, et keegi ei lahku tühja kõhuga. Retseptid ja õnnistuse anname koju kaasa.
Looduslike taimede hulgast tasub otsida nii vitamiinilisa kui tõhusat kõhutäidet. Tundub uskumatu, kuid mitmed umbrohud, mis koduaias nuhtluseks, võivad meie toidulauda oluliselt täiendada. Milleks süüa kalleid toidulisandeid, kui samu aineid sisaldavad taimed on koduaiast või aasalt omast käest võtta. Peale selle on kõik loomulik-looduslik organismile kergemini omastatav kui tööstuslikult toodetud tugevalt töödeldud asendaja. Sellepärast teemegi […]