Salativalmistamise kunst ja teadus

Kuupäev 26 juuli 2014
Kellaaeg 18:00 kuni 21:00
Asukoht Telliskivi Loomelinnak, Nutrimedi koolitusklass
Läbiviija Riina Quak
Maksumus 20,00 

2012-06-23 15.15.16Toitumisteadlased manitsevad, et hea tervise huvides peaks iga päev sööma 5 erinevat sorti köögi- ja puuvilju, soovitavalt pool sellest toorelt. Paraku näitas Tervisearengu Instituudi korraldatud toitumisteemaline küsitlus, et suur osa eestimaalastest sööb köögivilju ilmselgelt liiga vähe.

Selge see, et paar kurgiviilu võileival või mõned rohelised salatilehed prae kõrval ei ole piisav. Mida siis teha? Tuleb õppida maitsvaid, toitvaid ja tervislikke köögiviljatoite valmistama! Näiteks salateid.

Võib ju tunduda, et mis tarkust siin tarvis – hakid värske kraami kaussi, siristad pisut õli-äädikat peale ja ongi valmis. Kindlasti on see parem kui mitte midagi, kuid kõhtu eriti ei täida ja pikapeale läheb igavaks ka.

Igaühest võib saada salatimeister!  Õpitoas saab selgeks nii salativalmistamise kunst kui ka  teadus. Kogenud salatimeistrite nipid pealekauba.

Õpitoas saavad kummutatud mitmed salatitega seotud müüdid ja eelarvamused. Muuhulgas saad kinnitust, et…

  • salatimaterjali leidub aastaringselt
  • on olemas toitvaid ja kõhtutäitvaid salateid, mis sobivad ka põhitoiduks
  • salat ei pea tingimata olema toores ja külm
  • salatikastmeid ei ole mõistlik poest osta

2012-10-09 13.34.45Õpitoas veendud, et salatitegu ei ole keeruline ega võta palju aega. Ühistöös komponeerime 5 salatit koos erinevat tüüpi kastmetega. Nende hulgas ka selliseid, mis sobivad iseseisvaks toidukorraks.  Kindlasti võtame ette klassikalise Caesari salati.

Juttu tuleb mõistagi hoopis enamast – tegelikult kõigest, mis osalejaid huvitab ja on seotud salatitega või tervisliku toiduga laiemalt.  Mõned huvitavad teemad on näiteks:

  • missuguseid salatikomponente peaks kindlasti koos kasutama, et nende kasulikud omadused paremini mõjule pääseksid
  • mis võiks kuuluda tubli salatimeistri külmiku-köögikapi-sahvri standardvarustusse, et iga kell salatiteoks valmis olla
  • kuidas tark salatimeister saab arukalt tegutsedes aega tublisti kokku hoida
  • kuidas tõrksaid meesterahvaid ja pirtsakaid lapsi salatitest vaimustuma panna

Õpituba juhendab Riina Quak, kes on toitumistarkust ammutanud lisaks tarkadele raamatutele ja erinevatele kokakursustele Annely Sootsi Tervisekoolis toitumisnõustamise õppes. Tal on pikaajaline kogemus koolitaja ja õpitubade läbiviijana Viimsi terviseedenduskeskuses Harmoonikum. Riina juhendab seltskondlikke ühiskokkamisi Laitse Lossi köögisalongis

Õpituba toimub Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60a) Nutrimedi koolitusklassis (A3 hoone, IV korrus).

Õpitoa osalustasu on  20 €. See sisaldab lisaks omandatud kasulikele teadmistele ja praktilistele oskustele ka tublit salatikõhutäit ning retseptivihikut. Boonusteks on võimas inspiratsioonilaeng ning enesega rahulolu, et õhtupoolik sai veedetud meeldivalt ja kasulikult.

Lisainfo: info@toitumistarkus.ee  või 53486458 (Riina)