Kaalukate klubiõhtu (4)

Kuupäev 07 mai 2015
Kellaaeg 18:30 kuni 20:30
Asukoht Viimsi Huvikeskuse kohvikuruum
Läbiviija Riina Quak
Maksumus

Kui oled ülekaaluline, oled kindlasti tülgastuseni kuulnud lauset “tuleb vähem süüa ja rohkem liikuda”. Enamasti on sellest nõuandest vähe abi.  Lohutav on teada, et uuemate teadusuuringute põhjal on kehakaalu langetamiseks olulised paljud muud faktorid peale kalorihulga piiramise ja kehalise koormuse.

Paljude ülekaaluliste jaoks tähendab väiksema kaalunumbri poole püüdlemine tervet seeriat ebaõnnestunud dieete ja enesepiinamist. Toidukaalumine, kalorilugemine või punktiarvestus, paastupäevad, maitsetud lahjad toidud, kurnav näljatunne, söömasööstud, käegalöömine… Tuleb tuttav ette?

Laitses kapi taustal 1Õnneks saab ka teisiti. Kaalu saab langetada ka nälga kannatamata ja tervist rikkumata, tulemuslikult ja hea enesetundega. Tõsi küll, siin pole tegemist lühiajalise dieediga. Püsiva tulemuse saavutamiseks tuleb muuta oma elustiili ja õppida sööma sellist toitu, mida su keha vajab. See ei olegi nii lihtne, sest see võib sinu jaoks tähendada paradigma muutust.

Aitab vabandustest – “see on mul geenides”, “hormoonide vastu ei saa”, “ma olen juba selles eas” vms.  Kui sul on tõsine soov tervislikult ja tulemuslikult kehakaalu langetada, siis oled oodatud kaalukate kohvikuõhtutele. Koos on kergem!

Mis seal toimub? Igal kohvikuõhtul omandad uusi teadmisi ja saad praktilisi näpunäiteid, mida edasi teha.  Esmalt õpime vaenlast (st ülekaalu) lähemalt tundma, seejärel koostame strateegilise plaani kuidas teda üle kavaldada ja asume tegudele. Mitte uisapäisa, vaid arukalt. Ja järjekindlalt.

2. aprillil 2015 on sissejuhatav loeng, milles luubi all rasvumisega seotud müüdid ning parimad kaalulangetamise praktikad. Seame kahtluse alla “kalorid sisse – kalorid välja” paradigma. Tuletame meelde, kuidas inimese ainevahetus toimib ja millist salakavalat rolli mängib seejuures insuliin. Miks on ülekaal nii kerge tulema ja millised on võimalused seda protsessi ümber pöörata.

Järgnevatel kokkusaamistel arutame huvitavaid ja praktilisi teemasid, näiteks:

 • kuidas kaalusõbralikku toitumiskava koostada
 • kuidas suhkrusõltuvusest vabaneda
 • kuidas kiusatustele vastu panna
 • kuidas motivatsiooni säilitada

Loengusarja toimumiskohaks valitud Viimsi Huvikeskuse kohvikuruum pakub meeldivat võimalust ka kaalusõbralike toitude valmistamiseks ja degusteerimiseks.

Millal?  Kohtume neljapäeviti  2.aprillil, 9. aprillil, 23.aprillil, 7. mail ja 21. mail  kell 18:30…20:30. Ja kui osalejatel indu jätkub, siis lepime kokku edasised plaanid. Kokkusaamiste vahepeal hoiame kontakti  ja innustame üksteist Facebooki suletud grupis.

Osalustasu:     

 • Ühekordne külastus  15 € 
 • 5 õhtu pakett   70 €  (sellest ettemaksuna 20 €, ülejäänu kohapeal  sularahas – 10 € / õhtu)

Osalustasu sisaldab jaotusmaterjale ja degusteeritavat toitu. Neil, kes on valinud 5-õhtu paketi, ka individuaalset menüü analüüsi.

 

Registreeruda saad siinsamas. Palun kirjuta ka lühidalt endast ja oma ootustest.

  Nimi (nõutav)

  Email (nõutav)

  Teade