Orgaaniline Tseiloni kaneel (50g)

6,00 

Kaneeliraviks soovitatav orgaaniline  (Euroopas ökosertifitseeritud) Tseiloni kaneel.

Pakend sisaldab 50 g kaneeli.

Päritolumaa: Saksamaa

Tootekood: kaneel_50 Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

Traditsioonilises Hiina meditsiinis vaadeldakse kaneeli  kui  kuumust genereerivat ainet,  mis aitab stimuleerida yangi ehk tuld meie kehas.  Seega saab kaneeli  edukalt kasutada just nende konditsioonide puhul, mis tulenevad sisemuses lõõtsuvast liigsest külmast (yin).  Ka Ayurveda  ravitsejad soovitavad kaneeli nii põletike, igemehaiguste, potentsihäirete kui sooleprobleemide puhul.

Kaneeli on hea kasutada näiteks koos meega, mis on Hiina meditsiini filosoofia järgi n.ö. neutraalne aine, mis aitab saavutada yin ja yangi vahelist  balanssi. Mee ja kaneeli kooslus aitab kaasa kaltsifitseerunud lubjastusetega hädas olevaid arterite puhastamisele, langetab  vererõhku ning  on ka tõhus  artriidisümptomite leevendaja.

Kaneeli ja mett on mugav kasutada rutiinselt ja pikka aega igahommikuse toniseeriva  joogina, klaasis soojas vees lahustatult. Jook stimuleerib  ainevahetust ja seedetrakti tööd,  hoiab ära puhitisi ja gaase ning annab nii mentaalset kui füüsilist energiat. Rääkimata sellest, et keha kõrge põletikuvalmiduse langetamise najal sulab kiiremini  ka ülekaal.

Kaneel sisaldab lisaks põletikuvastastele ühenditele ka ohtralt kroomi, seetõttu on  see sobilik  vürts veresuhkru tasakaalustamiseks. Tseiloni kaneelist võib teha mõnusa  tee, kuhu on lisatud ka ingverit ja mett  või kasutada seda  koos kookosrasvaga  vaimustavalt rikkalikus hommikukohvis.

Kaneeliravi  puhul tuleb silmas pidada, et  kasutataks just orgaanilist Tseiloni kaneeli ja mitte tavapoodides müügil olevat Cassia kaneeli, millel on kõrge kumariinide sisaldus. Kumariinid on fütokemikaalid, mis on suures koguses tarvitatuna maksatoksilise toimega. Tseiloni kaneel seevastu kumariine ei sisalda ning  on ka maitseomadustelt tunduvalt hõrgum ja õrnem.