Toit ja tervis

Üks on kindel – iga inimene soovib olla terve ning elada õnnelikult kõrge vanuseni. Ent mida tähendab – “olla terve”?  Esmapilgul võib tunduda, et see on rumal küsimus. Siiski, kui korraks järele mõelda, siis polegi tervise olemust nii lihtne defineerida. Terve olemine on midagi hoopis enamat kui pelgalt haiguste või vaevuste puudumine. Tervis on mitmetahuline mõiste.

Tervis on…

  • … ülima heaolu tunne, üks elukvaliteedi olulisimaid komponente
  • … elujõud, pidevalt kõrge energiatase
  • … emotsionaalne tasakaal, madal stressitase, hea uni
  • … positiivne hoiak, elurõõm
  • … mõtteselgus, terane mõistus, hea mälu
  • … normaalne kehakaal, soov hoida end heas füüsilises vormis
  • … tugev vastupanuvõime haigustele
  • … aeglane vananemine, palju tervena elatud aastaid

brokkoli ja kapslidSee on ideaal, mille poole püüelda. Ja veel – tervis ei ole staatiline olek, vaid on pidevas muutumises. Seepärast tuleb oma tervise säilitamise nimel pidevalt teadlikult tegutseda.

Sa ise vastutad oma tervise eest!  Kõlab paradoksaalselt, kuid tervishoiusüsteem ei keskendu mitte tervise hoidmisele, vaid pigem haiguste ravimisele. Oma tervise hoidmine on eelkõige Sinu enda kätes.  Ka siis, kui tervis juba tõrgub, saad Sa oma tervise heaks palju ära teha.   Pea meeles, et inimorganism on uskumatult tark –  kehal on bioloogiline oskus end parandada, kuid ta vajab seejuures Sinu abi.

Sa saad oma organismi enesetervendamist toetada luues selleks sobivad tingimused. Seda eelkõige just sobiva toitumisega, sest niisamuti nagu on võimalik end haigeks süüa, on võimalik end ka terveks süüa.  Valik on Sinu. Meie missioon on Sind sellel teekonnal igati toetada ja innustada.  Selleks oleme kogunud, valinud ja süstematiseerinud hulga toitumistarkust kogu maailmast.

—————————————————————————

MÄRKUS: Riiklikul tasandil on teadvustatud toitumise seost vererõhu, südame- ja veresoonkonna haigustega. Tegelikult on nimekiri tunduvalt pikem. Sinna võib lisada depressiooni, podagra, osteoporoosi, astma, akne, psoriaasi, diabeedi, unetuse, psüühilised ja käitumishäired, toidutalumatuse, sclerosis multiplexi jpt.