Soodus
organic_black_sesame_seeds_125g

Orgaanilised mustad seesamiseemned

5,00 € 4,00 €

Orgaanilised mustad seesamiseemned

Pakis on 125 g seemneid.

Päritolumaa: Boliivia

Toote kirjeldus

Musti seesamiseemneid peetakse üheks parimaks vananemisvastaseks toiduks.   Seemned on heaks taimse valgu allikaks ning eriti palju  leidub seal aminohappeid metioniini ja trüptofaani, mis on eelaineks õnnehormoonina tuntud serontoniinile. Seesamiseemned sisaldavad palju kiudaineid, B-grupi vitamiine (s.h. folaati), rauda, magneesiumi, tsinki ja  ohtralt kaltsiumit ning oleiinhapet (omega-9), millel on antioksüdantsed ja põletikuvastased omadused. Seesamiseemnetes on ka palju niatsiini (B3-vitamiini), mis aitab alandada halva kolesterooli taset veres ning tõsta ärevust ja närvilisust leevendava  virgatsaine GABA aktiivsust ajus.

Erinevalt valgest ja pruunist seesamist  ei koorita musti seesamiseemneid ning kuna suurem osa kasulikke aineid peitubki just õhukeses koores, siis on nad ka tunduvalt kasulikumad kui valged seesamiseemned.

Seesamiseemned mõjuvad väga soodsatoimeliselt ka juuste tervisele. Koos peanaha toitmise ning juuste kasvu stimuleerimisega võivad musta seesami seemned soodustada melanotsüütide aktiivsust juuste ja nahavärvuse eest vastutava pigmendi (melaniini) tootmiseks.

Lisaks sisaldavad mustad seesamiseemned ka looduslikke võimsaid antioksüdante  sesamiini, sesamoliini ja sesamooli, millel on patogeensete bakterite ja seente vastane mõju.

Orgaanilised mustad seesamiseemned:

  • Parandavad luude seisundit: seesami seemned on head luid moodustavate mineraalide (kaltsium, fosfor, magneesium) allikad. Üks supilusikatäis praetud seemneid sisaldab umbes 88 mg kaltsiumi, rohkem kui klaas piima. Lisaks suurendab kõrge tsingi sisaldus luu mineraalset tihedust.
  • Annavad parema une: seesamis on magneesiumi ja kaltsiumi kõrval ka rohkelt trüptofaani, mis toetab hea meeleolu ja  sügava use jaoks vajaliku virgatsaine serotoniini tootmist
  • Kaunistavad nahka: seesamiseemnetes peituv oleiinhape pehmendab nahka ja regenereerib rakke. Linoleenhape aitab taastada naha kaitsevõimet ja  takistab selle niiskuskadu. Kõrge fütosterooli sisaldus aitab vähendada naha punetust ja sügelust ning parandada ilmastikust tekkinud kahjustusi.
  • Hoiavad ära halvaloomulisi muutuseid rakkudes: seesamiseemned sisaldavad vähivastaseid ühendeid, sealhulgas  maksa kaitsvat sesamiini ning fütiinhapet, magneesiumi ja fütosteroole. Mustade seesami seemnete  fütosteroolisisaldus on kõrgeim kõigi seemnete ja pähklite seas.
  • Leevendavad aneemiat: musta seesami seemnetel on kõrgem rauasisaldus kui teistel sortidel, mistõttu need on väga soovitatavad latentse rauapuuduse kui aneemia all kannatavatele inimestele.
  • Head südame-veresoonkonna tervisele: Lignaanid (sesamiin ja sesamoliin) vähendavad vere kolesteroolitaset ja hoiavad kontrolli all vererõhu.
  • Parandavad silmade tervist. Maksa detoksiradade häirumine annab endast sageli märku just silmade väsimuse ja kuivusena. Mustad seesamiseemned toniseerivad tõhusalt maksa ning toetavad seega ka silmade tervist.