melassi pilt
melassmelassijookmolasses

Orgaaniline tume (blackstrap) suhkruroomelass

8,00 €

Orgaaniline tume suhkruroomelass on vaimustavalt võimas  terviktoit, mis sisaldab rohkem kui 80 erinevat toitainet. Melassis on rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, rauda, vaske, seleeni ja  kaaliumit ja B-vitamiine. Blackstrap melass jätab kehasse aluselise jäägi, korrigeerides seega kudede pH taset.

Purk 740 grammi.

Toote kirjeldus

blackstrap melass1

Kõige lihtsama määratluse järgi on melass  suhkrutööstuse kõrvalprodukt – tegu  on suhkru rafineerimisest järele jäänud mahlaga, mis on väga tiheda toitainelise profiiliga, sisaldades rohkem kui 80 erinevat toitainet. Mineraalidest on melassis rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, rauda, vaske, seleeni ja  kaaliumit, mis teeb sellest suurepärase lisandi  väga paljude erinevate terviseprobleemide puhul. Melass sisaldab ka rohkelt B-vitamiine, eriti just energiatootmiseks vajalikke B1, B2, B3 ja B6 vitamiini.

Melassi tarbimisest on abi saadud nõrkade küünte ja juuste hallinemise puhul, leevenevad liigesevalu ja lihaskrambid. Melass aitab väsimuse ja kõhukinnisuse korral ning on heaks vahendiks ainevahetuse kiirendamisel ja sooleprobleemide kergendamiseks.  Blacstrap melassi tarvitades leeveneb südamepuperdus,  paraneb vereringe ning kaovad sagedased ninaverejooksud. Hea rauasisalduse tõttu on melassist suur abi ka  aneemilisuse korrigeerimisel, samuti aitab see ravimtoit langetada kolesterooli ja vererasvade  taset.

Orgaanilist melassi kasutatakse hormonaalsete  probleemide ja tursete leevendamiseks, seoses kõrge magneesiumi ja kaltsiumi sisaldusega (supilusikatäis melassi sisaldab 2 korda rohkem kaltsiumit kui klaas piima) on  see aluseline suhkrut tõhusaks ravimtoiduks ka luude hõrenemise puhul. Melassi tarbimisest on abi saadud nii ärevushoogude kui  nahaprobleemide (ekseem, akne jt) korral.

Melassi võib tarvitada nagu tavalist suhkrut,  panna seda nii toitudesse, jookidesse, leivatainasse ja muudesse küpsetistesse. Kõige suurem kasu tõuseb tervisele aga siis, kui juua melassi  soojas vees lahustatuna  koos õunaäädikaga  kohe hommikul peale üles ärkamist tühjale kõhule,  paarkümmend minutit enne hommikusööki.   Selleks tuleks klaasitäies soojas (või ka kuumas) vees  lahustada  1 tl melassi ja 1-2 tl õunaäädikat – saate mõnusa kaljamaitselise joogi, mis puhastab ja  toniseerib keha ning  annab  võimsa energialaksu kogu päevaks. 

Nagu ikka loodusravi ja toitumisteraapia puhul, ei avaldu toime koheselt, vaid ajapikku ja tasahilju.  Just seetõttu on soovitav melassi tarbimisest teha mõnus hommikune puhastav rutiin, siis ei lase ka tulemused end pikalt oodata.

Toode on orgaaniline ega sisalda gluteeni, piima, pärmi, muna, nisu, soja, kala, karpkala, sulfiteid, sellerit, sinepit, lupiini, molluskeid, GMO-d ega  lisaaineid.  Sobib veganitele.

NB! Kogu eelnev jutt  kirjeldab  toimet, mida omistatakse  orgaanilisele, sulfureerimata ning  kolm  keetmist läbinud suhkruroomelassile.