Kalaõlid totox.docx 1

EQ PURE ARCTIC OIL kõrgkvaliteetne kalaõli

35,00 €

100% looduslik Arktika vetes vabalt kasvanud kalast valmistatud puhast oomega-3 õli sisaldav toidulisand koos külmpressitud oliivõli ja D-3 vitamiiniga- sidrunimaitseline.

Teostatud uuringud näitavad, et tarbides EQ Pure Arctic Oil õli vähemalt 120 päeva jooksul, on võimalik parandada oma organismis oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete tasakaalu. EQ Pure Arctic Oil õli sisaldab oomega-3 rasvhappeid ning on valmistatud Norra rannikul Põhja- Jäämere külmast ja toitaineterikkast veest püütud tursakaladest.

 • Tegu on madalaima TOTOX  (ingl.k. total oxidation) koefitsendiga kalaõliga Eesti turul
 • Pudel 300 ml.

Toote kirjeldus

Kalaõlid totox.docx 1

100% looduslik Arktika vetes vabalt kasvanud kalast valmistatud puhast oomega-3 õli sisaldav toidulisand koos külmpressitud oliivõli ja D-3 vitamiiniga- sidrunimaitseline.

Teostatud uuringud näitavad, et tarbides EQ Pure Arctic Oil õli vähemalt 120 päeva jooksul, on võimalik parandada oma organismis oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete tasakaalu. EQ Pure Arctic Oil õli sisaldab oomega-3 rasvhappeid ning on valmistatud Norra rannikul Põhja- Jäämere külmast ja toitaineterikkast veest püütud tursakaladest.

 • Ei sisalda muid kalaõlisid ja sünteetilisi lisaaineid
 • Tasakaalustatud õli optimaalse oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete tasakaalu saavutamiseks
 • Oomega rasvhapped on kasuliku mõjuga südamele, arteritele, ajule, organismi vastupanuvõimele ning immuunsüsteemile ja lihastele
 • Oomega-3 aitab alandada ja hoida normaalset vererõhku ja kolesterooli, kaltsiumi ja triglütseriidide taset veres
 • On toodetud Norras MSC CoC- sertifitseeritu jätkusuutliku kalatööstuse poolt (MSC CoC standard on mõeldud kasutamiseks ettevõtetele, kes toodavad kala või kalatooteid toorainest, mis on pärit MSC põhimõtteid ja kriteeriume jälgivatest kalakasvatustest või kalapüügikohtadest)
 • Tootesse on lisatud polüfenoole ja kvaliteetset külmpressitud oliiviõli, D3 vitamiini ning tootel on värske sidruni maitse
 • 100% looduslik

SOOVITUSLIK ANNUS

Soovitatav päevane annus on 0,15 ml 1 kg kehakaalu kohta.
Täiskasvanud kaaluga üle 50 kg: 7,5 ml (ca.1,5 tl) päevas.
Täiskasvanud kaaluga üle 80kg: 12 ml (ca.1 sl) päevas.
Soovitame esimese kuu jooksul tarbida topeltannuse õli.

HOIATUS

Palun konsulteerige oma arstiga, kui kasutate verd vedeldavaid ravimeid või hakkate sünnitama. Kuna õli vedeldab verd siis tüsistuste vältimiseks ei tohiks kasutada EQ Pure Arctic Oil  õli vähemalt 2 nädala jooksul enne lõikust, operatsiooni või sünnitust. Mitte ületada päevast soovituslikku annust.

SÄILITAMINE

Avamata pudelit tuleb hoida pimedas, kuivas ja jahedas. Avatud pudelit külmkapis ja kasutada 90 päeva jooksul. Temperatuuril alla 4C võib õli selles sisalduva oliivõli tõttu muutuda häguseks. Pärast paari minutit toatemperatuuril hoidmist muutub õli jälle klaariks. Toodet tuleb säilitada lastele kättesaamatus kohas.

KOOSTISAINED

Kalaõli (EPA ja DHA), külmpressitud neitsioliiviõli, E-vitamiin (antioksüdant), maitseaine (sidrun), D3- vitamiin.

TOITAINE SISALDUS SOOVITUSLIKUS ANNUSES

Per 7,5 ml Per 12 ml
Energia 60,75 kcal 97,21 kcal
Rasvahapped
Küllastunud 1 381 mg 2 210 mg
Monoküllastumata 3 549 mg 5 678 mg
millest oomega-9 1 040 mg 1 664 mg
Polüküllastumata 1 295 mg 2 072 mg
millest oomega-3 1 144 mg 1 832 mg
millest EPA 397 mg 635 mg
millest DHA 567 mg 907 mg
Polüfenoole 0,6 mg 1 mg
D3-vitamiin  6,25 mcg (125 %*) 10 mcg (200 %*)

*Päevasest soovituslikust kogusest täiskasvanule RDI

ASENDAMATUD RASVHAPPED

Rasvhapped on ülimalt olulised kõikides organismi funktsioonides näiteks aju, lihaste, vereringesüsteemi, naha ja hingamisteede optimaalse toimimise tagamiseks. Jagame siinjuures rasvhapped oomega-3, -6 -ja 9 rasvhapeteks. Oomega-3 ja oomega-6 rasvhapped on neist olulisimad sellepärast, et organism ei suuda neid ise toota ja seetõttu peab neid saama toidust või tarbima toidulisandina. Kuna need rasvhapped on olulised aju arenguks, immuunsuse- ja vererõhu reguleerimisel on eriti oluline saada neid rasvhappeid igapäevaselt. Siiski pole oomega-6 ja oomega-3 ühesuguse mõjuga sest oomega-6 on põletikku soosiv ja oomega-3 põletikuvastane.

MUUTUSED TOITUMISES

Enne tööstusrevolutsiooni  sisaldas lääneriikide toit peaaegu võrdses koguses oomega-3 -ja oomega-6 rasvhappeid. Viimase 40-50 aasta jooksul on aga meie toiduainetes ja toitumisharjumustes toimunud suured muutused. Tarbitakse palju töödeldud toiduaineid ja taimseid rasvu. Näiteks soja, päevalill ja mais sisaldavad kuni 80% oomega-6 rasvhappeid ja peaaegu mitte üldse oomega-3 rasvhappeid. Samuti on loomasöödas millega toidetakse loomi ja sellest sõltuvat ka loomsetes saadustes suurel hulgal oomega-6 rasvhappeid – kahjuks kehtib sama ka kalakasvandustes kasvatatud kalade kohta.

OMEGA-3/OMEGA-6

Kui organismis on oluliselt suurem oomega-6 rasvhapete osakaal võrreldes oomega-3 rasvhapetega võib see tekitada terviseprobleeme. Kahjuks on see niimoodi meie enamiku puhul ilma, et me sellest probleemist teadlikud oleksime. Tänapäeval on oomega-6 ja oomega-3 suhe (ingl. Ratio) tüüpilise lääneriikide toitumistavade juures 10: 1 ja 20: 1. See tähendab, et võime saada kuni 20 korda rohkem oomega-6 rasvhappeid võrreldes oomega-3 rasvhapetega. Soovituslik suhe on aga väiksem kui 5: 1. Viimasel kümnendil tehtud uuringud on paljastanud, et pikaajalised põletikud tekitavad mitmeid kroonilisi haigusi, nagu südame-veresoonkonna haigused, 2. tüübi diabeet ja ülekaalulisus. Rasvhapete suhe, mis on suurem kui 5: 1 suurendab keha põletikuliste reaktsioonide ulatust ja kestvust ning seetõttu võib oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete tasakaalu parandamine olla võti parema tervise ja krooniliste haiguste vähendamiseks ja ennetamiseks.

OOMEGA-9

Otsustasime lisada tootesse oomega-9 rasvhappeid ja kontsentreeritud koguses polüfenoole mis on tugev looduslik antioksüdant ning on saadud külmpressitud oliivõlist. Oliivõli mida tootes on kasutatud on kõrgeima kvaliteediga ja saanud NYIOOC GOLD AWARD autasu. Oomega-9 rasvhapped aitavad hoida artereid ja südant tervena ning kontrolli all hoida veresuhkru taset. Et ära hoida põletikuliste südame- ja veresoonkonnahaiguste tekkimist peab lisama menüüsse kvaliteetseid oomega-3 -ja oomega-9 rasvhappeid, ainult oomega-6 rasvhapete vähendamine nii head tulemust ei too.

HEA TEADA

 • Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist.
 • Toodetud vastavalt GMP- standarditele.
 • Tegu on madalaima TOTOX  (ingl.k. total oxidation) koefitsendiga kalaõliga Eesti turul
 • Pudel 300 ml.